Strony

niedziela, 25 maja 2014

Jak zregenerować paznokcie?
Stres, złe nawyki, predyspozycje genetyczne i brak wpojonych zasad zadbania o paznokcie to powody zaniedbanych paznokci. Obgryzanie paznokci, łamliwość, kruchość płytki paznokcia i w efekcie obraz zniszczonych płytek na rękach to konsekwentne zaniedbanie z naszej strony. Zniszczenia można też dokonać nakładając tipsy.Czy można przestać obgryzać paznokcie? 

Czy można wzmocnić kruchą płytkę paznokcia? 

Jak zapobiec łamaniu się paznokci?

Czym można zregenerować paznokcie po tipsach?Te i wiele innych pytań rozwiązać spróbujmy w tym poście.


Zasadniczo obraz jest jednakowy - przychodzi do mnie klientka ze zniszczonymi paznokciami i prosi by jej pomóc. Jest to bardzo dobra klientka - zrozumiała, że sama sobie nie poradzi z problemem, a chce by jej dłonie wreszcie wyglądały lepiej - normalnie, a może nawet ładniej niż u koleżanek. Gorzej gdy "zasypujemy gruszki w popiele" i mówimy NIE DA SIĘ NIC Z TYM ZROBIĆ.

 

 

Otóż da się przestać straszyć brzydkimi dłońmi! 

 

Mamy XXI wiek technologia poszła tak do przodu, że trzeba sobie zadać pytanie czy w kierunku paznokci pojawiło się coś by te odzyskały świetność? Odpowiadam więc, że są metody rekonstrukcyjne paznokci skierowane bezpośrednio do osób cierpiących na urazy spowodowane wypadkiem, chorobami ( grzybica, zanokcica, drożdżyca, onycholiza, brodawki pod paznokciowe i inne ) takie by po urazie wygląd paznokcia powrócił do obrazu sprzed choroby czy zajścia jakie go uszkodziło. Metody te zostały opracowane na lakierach wzmacniających płytkę paznokcia z możliwością odtworzenia płytki, a zasadniczo stworzenia jej warunków do prawidłowego odrośnięcia.Regeneracja paznokci  w XXI wieku

Czym są owe lakiery? Są połączeniem żelu utwardzanego w świetle UV i lakieru zawierającego kryjący niedoskonałości barwnik oraz zawierające substancje wzmacniające keratynę paznokciową - tzw. hybryda. Zapytacie po co ten barwnik? By ukryć przebarwienia paznokcia ( czarne od grzybicy i uderzenia, żółte od schorzeń somatycznych, zielone, białe etc. ). Hybrydę cechuje długotrwałe  utrzymywanie się na paznokciu co daje paznokciom czas na zregenerowanie się - paznokieć przez 3 tygodnie bez żadnych manipulacji wokół niego spokojnie sobie rośnie - wzmacnia się. Nie używamy zmywaczy, nie nakładamy lakierów, płytka jest zabezpieczona przed uderzeniami jak płaszczem ochronnym, wszelkie manipulacje takimi paznokciami są niewskazane, ale i tak gdy nawet coś drapiemy czy skrobiemy płytka jest sztywniejsza i się nie ugina jak to się dzieje gdy nie jest pokryta powłoką hybrydową, a co za tym idzie regeneruje się bo nic ją nie niszczy. Technologia okazała się jednak na tyle droga, że producenci przy  zainteresowaniu tylko osób dotkniętych urazami czy chorobami rozpropagowali swoje lakiery jako preparaty do długotrwałego zdobienia paznokci. Technika weszła więc jako trwałe lakiery pod nazwą hybrydy i producenci zeszli z cen przy większej produkcji. Na dziś mamy wiele firm produkujących takie lakiery pod taką właśnie roboczą ujednolicającą nazwą hybryda.

Jak się to robi ?


Kuracja rekonstruująca lub regenerująca płytkę paznokcia u manikiurzystki to seria 2-3 zabiegów trwająca 6 do 9 tygodni. W tym czasie paznokieć odzyskuje prawidłowy kształt, opuszki się zmniejszają, przestają narastać skórki na wałach około paznokciowych, płytka paznokcia wyrównuje się, a kształt paznokcia i jego długość manikiurzysta dopasowuje do kształtu palców i dłoni. Obgryzających paznokcie twarda powłoka skutecznie zniechęca do gryzienia bo żadne zęby nie są w stanie jej pogryźć i nie ma satysfakcji z zerwania takiej powłoki :) Szybkość rośnięcia płytki jest tak nieoczekiwanie zachwycająca, że sama delikwentka widząc codziennie dłuższe paznokcie cieszy się efektami kuracji i dba by pohamować się jednak przed niszczeniem powłoki hybrydowej. Tym sposobem odrasta również zniszczona płytka wielokrotnie naklejanym tipsem  żelowym jaki wszedł w reakcje chemiczną z keratyną paznokcia i ją zniszczył zatrzymując wzrost paznokci i degenerując budowę keratyny paznokcia.

Rewelacyjne efekty widać na zdjęciach.
 Zasady obowiązujące w trakcie kuracji! 

- Nie drapiemy paznokciami niczego i nikogo :)
- Nie manipulujemy nimi :)
- Nie używamy ich do niczego bo to są nasze żywe paznokcie, a nie tipsy :)
- Po odrośnięciu paznokcia hybrydę można malować innymi kolorami zwykłych lakierów bez potrzeby jej zdejmowania :)


Po zregenerowaniu paznokci hybrydą można przestać ją nakładać.


Rekonstrukcja dotyczy również paznokci stóp. Zabieg podologiczny przy użyciu frezarki wyrówna płytkę paznokciową, a powleczenie jej lakiero-żelem pozwala na odrośniecie płytki w prawidłowym kształcie. Wymaga to jednak dłuższego czasu niż na paznokciach rąk ponieważ te u nóg rosną bardzo wolno. Trzeba się nastawić na co najmniej półroczną kurację i 3-4 wizyty u pedikiurzystki.Życzę powodzenia przy kuracji wszystkim niedowiarkom uważającym, że 
NIE DA SIĘ Z TYM NIC ZROBIĆ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz