Strony

poniedziałek, 8 września 2014

Henna brwi i rzęs.

Stare jak świat metody barwienia włosów przetrwały do dziś. Jak jednak hennę na brwi i rzęsy wynalezioną przez Egipcjanki zrobić samemu ?

Jaki kolor wybrać?

  •  Bardzo jasnym blondynkom o szarym, gołębim lub platynowym odcieniu włosów proponujemy farbowanie brwi na kolor szary lub grafitowy.
  • Kobietom o jasnym odcieniu blondu będą dobrze pasować brwi w kolorze blond lub jasny brąz.
  • Osobom o włosach w średnim odcieniu blondu oraz jasnych odcieniach brązu polecane jest barwienie brwi w kolorze naturalny lub jasny brąz.
  •  U kobiet z włosami w kolorze ciemny blond lub średni i ciemny brąz najlepiej będą wyglądać brwi w kolorze kasztanowym lub ciemny brąz.
  • Rudowłosej piękności będą pasować brwi w kolorze kasztanowym lub rudym, które podkreślą miedziane refleksy.
  • Ciemnowłosym kobietom, szczególnie tym o kruczoczarnym odcieniu, proponujemy farbowanie brwi w odcieniach czerni.

jasne brwi kolorujemy na brązowo

Jaką konsystencję wybrać?

W sprzedaży dostępna jest henna w proszku i w żelu. Obie rozrabia się tak samo, różnią się natomiast trwałością farbowania. Henna proszkowa jest mocniejsza: łatwo farbuje się od niej także skóra, dlatego świetnie sprawdzi się u osób z ubytkami w brwiach. Henna żelowa jest odrobinę delikatniejsza, jednak jeśli będziesz ją trzymać bardzo długo to także może odbarwić skórę.


Jakie są przeciwwskazania?

Osobom z chorobami lub stanami zapalnymi oka, np. jęczmieniem, a także ze stanami zapalnymi i alergicznymi skóry zaleca się zrezygnowanie z tego zabiegu. Nie powinnaś także wykonywać henny, jeśli masz uszkodzony lub otarty naskórek wokół brwi.

henna w proszku - barwi skórę, ale jest trwalsza od żelowej pasty - wysycha po nałożeniu

 Próba uczuleniowa?

Henna może uczulać, więc najlepiej dzień wcześniej zrób sobie próbę uczuleniową.W tym celu nałóż mały punkcik rozrobionej henny na rękę w niewidocznym miejscu i odczekaj chwilkę (1-5 minut), po czym zmyj dokładnie. Następnego dnia sprawdź posmarowane miejsce i jeśli nic niepokojącego się nie pojawiło, to możesz śmiało wykonać hennę.

 

Jak wykonać prawidłowy łuk brwiowy?

Jeśli nigdy nie barwiłaś brwi henną, powinnaś zacząć od prostych ćwiczeń, zastępując hennę kakao. Kakao ma tę przewagę nad henną, że nie barwi i szybko się zmywa. Dzięki ćwiczeniom nabierzesz wprawy i unikniesz niespodzianek przy nakładaniu prawdziwej henny. Do rozrabiania kakao użyj zwykłej wody, zamiast wody utlenionej.

 Co potrzebujesz?
żelowa pasta do barwienia brwi i rzęs - nie wysycha w trakcie nakładania

Pędzelek do nakładania henny, szczoteczka po starym tuszu do nadawania kształtu brwi przy regulacji, penseta,  zwilżone płatki kosmetyczne do ścierania henny, nakrętka od napoju (nie trzeba myć z henny, od razy do wyrzucenia), patyczki do uszu do korygowania, woda utleniona i henna. Jeśli farbujesz także rzęsy, przygotuj półkoliste podkłady pod oko, przecinając na pół płatki kosmetyczne. Zwilż otrzymane podkłady i odciśnij nadmiar wody. Na końcu posmaruj je z jednej strony wazeliną lub bardzo tłustym kremem. Dzięki nim dokładnie zabezpieczysz skórę przed pofarbowaniem.
KROK 1:
Wykonaj dokładny demakijaż oczu.
KROK 2:
Przygotuj farbę - hennę. Do małego szklanego, lub plastikowego kieliszka wsypać 1-2 bagietek henny, lub wycisnąć z tuby ok. 1 cm farby w kremie i rozprowadzić 3% wodą utlenioną do konsystencji papki. Hennę w kremie trudniej nałożyć, dlatego do masy możesz dodać bagietkę talku, który ułatwi płynność nakładania. Do henny proszkowej  może być potrzeba dolania wody utlenionej dla uzyskania prawidłowej konsystencji.
KROK 3:
Posmaruj skórę wazeliną tuż pod linią brwi i tuż nad.
KROK 4:
Łuk brwiowy zacznij malować od jego najwyższego punktu, nadając mu odpowiednią długość i kształt. Następnie przejdź do malowania punktu początkowego, czyli nasady, pamiętając, że w tym punkcie brew jest najgrubsza. Kształt brwi rysuj ciągłym ruchem. Dokładnie to samo zrób z drugim łukiem brwiowym. Zwracaj uwagę, by kształt był taki sam!!!
KROK 5:
Zmywamy. Możesz zostawić hennę na czas od 1 do 10 minut. W zależności od tego jak twoje włosy przyjmują kolor. Żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek - najpierw to sprawdź! Na włosach cienkich i słabych trzyma się farbę dłużej, natomiast włos gruby szybciej przyjmuje kolor.
Kolejną sprawą, na która musisz zwrócić uwagę przy zmywaniu to kolejność. Najpierw zmyj tą brew, którą malowałaś jako pierwszą. Farbę zmywa się wilgotną watką, a następnie domywa namydloną.
KROK 6. Farbowanie rzęs najlepiej wykonać jako pierwsze bo cienkie włoski farbują się dłużej od 5 do 15 minut. Henna do rzęs powinna być gęściejsza od tej do brwi.
Uwaga! jeśli nosisz soczewki kontaktowe, zdejmij je przed zabiegiem.
Nakładanie: Weź wcześniej przygotowany podkład z płatka kosmetycznego i wsuń go pod dolną linię rzęs jednego oka. Pamiętaj, aby posmarowana część podkładu przylegała dokładnie do skóry. Następnie zamknij oko, zabezpiecz wazeliną górną powiekę i nakładaj grubą warstwę henny bagietką, przesuwając ją od nasady rzęs aż po końcówki. Odczekaj 5-15 minut.
Zmywanie: Zmocz płatek w ciepłej wodzie. Na początku wyciągnij podkład spod oka. Przecieraj wacikiem kilkukrotnie całe oko ruchem z góry na dół, aż rzęsy będą czyste.
Jeśli henna dostała się przypadkiem do oka, przemyj natychmiast dokładnie całe oko letnią wodą, aż do ustąpienia pieczenia, a następnie przetrzyj oko miękkim, bawełnianym ręcznikiem.
Po zakończeniu farbowania rzęs jednego oka, powtórz wszystkie czynności na drugim oku.
KROK 7. Regulacja brwi
Możesz teraz wykonać regulację brwi. Jest to łatwiejsze, bo włoski mają jednolity kolor i są lepiej widoczne. Jeśli włosek rośnie w dobrym miejscu, lecz jest za długi możesz go skrócić przy pomocy nożyczek. Zasadniczo górnych włosków nie usuwamy.
Twój kształt brwi jest ustalony odgórnie i nie należy zmieniać go w radykalny sposób, oczywiście niezbędne korekty są wręcz wskazane. Idealny kształt łuku brwiowego uzależniony jest od kształtu Twojej twarzy: - twarz owalna – brwi w kształcie łagodnego łuku ; - twarz okrągła – lekko trójkątne brwi, które optycznie wydłużą buzię ; - twarz kwadratowa – szerokie brwi o dość łagodnym łuku; - twarz  w kształcie gruszki – nieco grubsze, lecz łagodnie zarysowane brwi; - twarz trójkątna  – grubsze u nasady, dość długie brwi.
    
do 2/3 wznoszący łuk, a 1/3 opadający ; długość łuku wyznaczają linie łączące punkty wolnego płatka nosa z kącikami oka

1 komentarz:

  1. Cześć ; ) świetny wpis ;) mam pytanie ,farbowałam brwi na jasny brąz ,a brwi wyszły czarne jak to możliwe ..henna jest z refectocilu.

    OdpowiedzUsuń