Strony

czwartek, 23 stycznia 2014

Manicure - czy to takie proste?

Manicure hybrydowy czytaj więcej tutaj
Zacznijmy od wstępu bo mamy różne rodzaje manicure. Od najprostszych : biologicznego, bezcążkowego, czy na ciepło. Po bardziej skomplikowane zabiegi manicure: SPA, japoński, kamyczkowy, hybrydowy, akrylowy.
Manicure biologiczny polega na zdezynfekowaniu rąk ,obcięciu lub opiłowaniu paznokci, wycięciu za pomocą cążek skórek, wypolerowaniu płytki paznokciowej, aplikacji odżywki, nałożeniu podkładu pod lakier lub emalie i polakierowanie płytki paznokciowej.
Manicure bezcążkowy różni się tym od tradycyjnego biologicznego manicure , że zamiast cążkami skórki usuwa się preparatem do złuszczania naskórka i patyczkiem do odpychania skórek. Wykonywany jest najpierw peeling  paznokci dla wyrównania bruzd i usunięcia przebarwień. Poleruje się płytkę specjalną gąbką, nanosi się płyn do złuszczania naskórka co usuwa skórki, ale pozostawia błonkę w postaci skórki ochronnej, jaka chroni przed infekcjami. Następnie odpycha się skórki, nadaje pilnikiem kształt paznokciom, nanosi się odżywkę, zabezpiecza ją lakierem ochronnym by nadać trwały połysk paznokciom, a następnie dodatkowo nanosi się na wały paznokciowe olejek pielęgnacyjny.
Manicure na ciepło to zabieg zalecany przy paznokciach rozdwojonych, pękających, łamliwych. Paznokcie namaczane są w ciepłej oliwce bądź odżywczym kremie, a namoczone w ten sposób skórki usuwa się patyczkiem zakończonym delikatnym pumeksem. Resztki kremu lub oliwki wmasowuje się w płytki paznokciowe, a przed polakierowaniem odtłuszcza się je by dobrze chwycił lakier lub emalia.
Nakładanie parafiny
Manicure SPA rozpoczyna oczyszczenie paznokci i peeling skóry całych dłoni: palców i paznokci. Po zmyciu peelingu wykonuje się opiłowanie paznokci i usunięcie skórek, a następnie nałożenie na dłonie i okolice paznokci serum regenerującego - wmasowanie go, nałożenie kremu maski i wykonanie masażu dłoni z zachowaniem wszystkich chwytów głaskania, rozcierania ( wałeczkowania, toczenia kuleczek), ugniatania ( chwytanie ręki, kciuka, kłębu i kłębika dłoni ), oklepywania ( widelcowego), naciągania i wibracji tak by rozgrzać całe dłonie, poprawić krążenie i jak najmocniej wmasować maskę regenerującą. Jeśli maska się wchłonęła to nakładamy jej kryjącą warstwę i dłonie zanurzamy w rozgrzanej parafinie. Tak pokryte dwukrotnie parafiną dłonie umieszczamy w foliowych rękawiczkach i otulamy frotkowymi ocieplaczami na 20 minut. Parafina usuwa się bez problemu wraz z rękawicami z folii - resztki kremu maski wklepujemy, wcieramy w całe dłonie. Regeneruje całe dłonie.
Japoński manicure
Manicure japoński polega na kilkuminutowym namoczeniu paznokci w ciepłej wodzie z dodatkiem glinki i oliwki lub preparatu zmiękczającego. Po osuszeniu paznokci płytka paznokcia jest polerowana drobnoziarnistymi pilniczkami i nadawany jest kształt paznokciom. Następnie pokrywana jest specjalną pastą przy pomocy pilniczka ze skóry jelonka, a na koniec polerowana specjalnym pudrem. Po wykonaniu tego manicure nie nanosi się żadnego lakieru na paznokcie - same błyszczą i mają przepiękny przeźroczysty odcień bieli. Regeneruje paznokcie.
Manicure kamyczkowy to opatentowany przez P. Dorotę Włosowicz specjalny rodzaj manicure z zastosowaniem pilniczka z kompozytu kamiennego oraz preparatu do usuwania skórek poprawiającego wzrost płytki paznokciowej. Kosmetyczka na specjalnej chuście opracowuje paznokcie tak, że  namacza je płynem bogatym w składniki odżywcze i pilniczkiem usuwa skórki okalające paznokcie oraz nadaje kształt płytce paznokciowej. Zabieg powoduje wzmocnienie płytki paznokciowej.
Lakier hybrydowy
Manicure hybrydowy jest jednym z zabiegów ekskluzywnie zdobiących dłonie. Lakier jaki zostanie nałożony i utwardzony w promieniach UV posiada nieskazitelne barwy, przepiękne odcienie, głębię połysku i wyjątkową trwałość oraz odporność na uszkodzenia i namaczanie. Po opiłowaniu paznokci drobnym pilniczkiem i wycięciu skórek cążkami, matuje się delikatnie obrzeża płytki paznokciowej, po czym, kolejno nakłada się warstwy odpowiednich preparatów. Odtłuszcza się płytkę, odkwasza, zabezpiecza bazą przed przebarwieniem i nakłada warstwy koloru. Zabieg finalizuje nałożenie błyszczącego topu i odżywczej oliwki na wały paznokciowe. Manicure ten nie niszczy płytki paznokciowej, a zdejmuje się w całości ( płatek lakieru ) poprzez namoczenie w acetonie lub specjalnie do tego przeznaczonym preparacie. Trwałość - 2 tygodnie.
Manicure akrylowy
Manicure akrylowy - jak tipsy. Jest to modelowanie płytki paznokciowej na krótkich paznokciach. Na specjalnych szablonach naklejanych na palce wykonuje się preparatem i pędzelkiem akrylowy paznokieć utwardzany w lampach emitujących UV. Tak wymodelowany paznokieć idealnie łączy się z naturalną płytką. Opiłowuje się go, a następnie nabłyszcza topem. Można wykonać efektowne ozdoby na takich przedłużonych paznokciach. Paznokcie są wyjątkowo trwałe i odporne na uderzenia - nie łamią się - wadą jest ich bolesne odrywanie się wraz z żywymi paznokciami i usuwanie ich poprzez spiłowywanie przy pomocy gruboziarnistych pilniczków. Trwałość właściwie do momentu odrośnięcia paznokcia i do złamania się naturalnej płytki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz