Strony

piątek, 24 stycznia 2014

Pedicure to filozofia zdrowych stóp

Stopy dźwigaja cały ciężar ciała, pracują wykonując każdy krok. Prawidłowo wykonany pedicure pomaga stopom normalnie funkcjonować.
Rodzaje pedicure:
Masażer do moczenia stóp
KOSMETYCZNY wykonywany w celu usunięcia martwego naskórka ze stóp, obcięciu, opiłowaniu i pomalowaniu paznokci. Zawsze rozpoczyna się ten zabieg od zmycia lakieru ( o ile jest na paznokciach ), a następnie namoczeniu nóg do wysokości kostek w ciepłej wodzie z dodatkiem soli morskiej, olejków eterycznych lub płatków mydlanych przez 15-20 minut ( można zastosować specjalne urządzenia do pedicure z rolkami - masażerami, wibracją, bąbelkami ). Tak rozmiękczone paznokcie i naskórek łatwiej jest opracować. Dezynfekujemy stopy preparatem typu Barbicide lub Skinman. Paznokcie skracamy na prosto, opiłowujemy je i usuwamy narastający naskórek z paznokci - jeśli jest go zbyt duża warstwa to go odcinamy cążkami. Kolejno usuwamy zgrubiały naskórek z podeszwy i pięt. Zabieg opiłowywania paznokci i usuwania naskórka można wykonać pilniczkami i tarką, ale w nowoczesnych gabinetach mamy do dyspozycji frezarki o rożnych nakładkach ( stalowych, papierowych, gumowych ) służące do szybkiego i dokładnego opracowania stóp.
Opracowywanie podeszew frezem
 Powstający w trakcie pył jest wyłapywany przez pochłaniacz, a kosmetyczka opracowuje stopy w masce na twarzy i  w jednorazowych rękawiczkach. Na tak opiłowane stopy nakładamy peeling i wykonujemy masaż stopy rozpoczynając od palców, przestrzeni międzypalcowych, podbicia i podeszwy stopy, piety, aż po kostkę i ścięgno Achillesa z zachowaniem ucisków na punkty reflektoryczne jakie znajdują się na wszystkich powierzchniach stóp. Tak zrelaksowane stopy zmywamy, osuszamy i nakładamy na nie krem do stóp z zawartością mentolu lub olejku cynamonowego posiadający właściwości antyseptyczne i zapobiegający nadmiernemu poceniu się stóp. Można wykonać zabieg parafinowania i włożyć stopy w foliowe buty okryte frotkowymi ocieplaczami na 20 minut.
Nowoczesna frezarka do pedicure
Zabieg dodatkowo poprawi krążenie, a co za tym idzie odżywi stopy od środka - krew dopłynie do wszystkich kości stopy, mięśni, ścięgien i skóry. Po zabiegu odtłuszcza się płytkę paznokcia i lakieruje je kolejno bazą, emalią i przyśpieszającym schnięcie emalii topem.
 LECZNICZY różni się od kosmetycznego tym, że usuwa się w trakcie modzele, odciski, koryguje wrastające paznokcie, nakłada się klamry korekcyjne. W trakcie zabiegu kosmetyczka będzie używać skalpela lub omegi do usuwania nagniotków i modzeli, klamer korekcyjnych, pasków, tamponików do wrastających paznokci. Może również wykonać korektę paznokcia żelem lub akrylem. Pedicure leczniczy powinien składać się z kilku zabiegów gdyż prawidłowe skorygowanie paznokci, usunięcie modzeli czy odcisków wymaga kilku wizyt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz