Strony

niedziela, 1 lutego 2015

Jak poprawić kontury twarzy? Wolumetria bez skalpela i iniekcji.

W nieubłagany sposób nasza skóra na twarzy  ulega zwiotczeniu i grawitacji - w prosty ujmując sposób traci młodzieńczy wygląd.  Zadajemy sobie pytanie co zrobić by ten wygląd młodzieńczy zachować? Najważniejsze pytanie to kiedy i jak temu przeciwdziałać?


Sekret tkwi w utrzymaniu konturu twarzy. Kształt młodej twarzy ma charakterystyczne V, a z wiekiem obniżające się policzki, powieki, podbródek ten zarys zaburzają - twarz zaczyna wyglądać ciężko i zmienia rysy na starsze - V jest odwrócone.

Na wygląd twarzy wpływa wiele czynników. Nie tylko upływ czasu, ale również działanie hormonów, zbyt częste kąpiele słoneczne, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, palenie papierosów, picie alkoholu, narażenie na czynniki atmosferyczne (wiatr, zimno itp.). Wszystko to wpływa na powstawanie zmarszczek. Pamiętajmy, że skóra zaczyna się starzeć, kiedy spada aktywność biologiczna komórek, a procesy regeneracyjne słabną. Staje się wiotka, cienka i mało elastyczna, brakuje jej jędrności. Pierwsze zmarszczki możesz zatem zauważyć już około 20. roku życia. Znacznie szybciej jednak skóra zaczyna się starzeć po przekroczeniu trzydziestki. Możemy wtedy wykonać proponowane zabiegi kosmetyczne lub wolumetrię twarzy u lekarza medycyny estetycznej przy pomocy ostrzykiwania kwasem hialuronowym - jest to jednak zabieg, który musi być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Skutki uboczne

Zabieg trwa ok. 30 minut. W czasie zabiegu może pojawić się uczucie „rozpierania” w tkance podskórnej, stąd wskazanie do znieczulenia miejscowego. Przez parę dni po zabiegu modelowane miejsce może pobolewać, czasem pojawia się też zaczerwienienie i obrzęk. Jest niezwykle istotne, aby po wszystkim nie przebywać na intensywnym słońcu, należy unikać wyczerpujących ćwiczeń fizycznych. Okolic, w których został przeprowadzony zabieg, przez kilka godzin nie należy masować czy dotykać, trzeba unikać nadmiernej ekspresji twarzy.


Przeciwwskazania

do przeprowadzenia zabiegu to ciąża i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, cukrzyca, miesiączka, epilepsja, skłonność do powstawania blizn przerostowych, uczulenie na składniki preparatu, nadczynność tarczycy, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), łuszczyca, bielactwo, stosowanie leków przeciwkrzepliwych.


Zabiegi poprawiające rysy twarzy w salonie kosmetycznym

1. jonoforeza, którą opisałam na blogu 

2. mikrodermabrazja diamentowa i korundowa

3. peeling kawitacyjny

4. peelingi chemiczne: enzymatyczne, ziołowe i kwasami AHA na blogu

5. sonoforeza

6. mezoterapia bezigłowa, igłowa i mikroigłowa

7. darsonwalizacja

8. masaż limfatyczny i kosmetyczny na blogu 

9. sollux czerwony i niebieski

10. laser IPL, VPL oraz na podczerwień

11. maski : algowe, alginatowe, retinolowe, parafinowe, ziołowe, porcelanowe....

Wskazane zabiegi wpływają ściśle na poprawę krążenia w skórze i naskórku, ale jednocześnie dostarczają aktywnych składników wnikających do naskórka na odpowiednią głębokość. Wnikanie przez naskórkowe odbywa się drogą wchłaniania, ale także poprzez pory docierając do warstw skóry i tą droga wnikając do krwi. Polecane zabiegi podwyższają spowolniony metabolizm komórkowy odpowiedzialny za zwiotczenie naskórka i jego tendencję do grawitacyjnego opadania policzków co sprawia , że twarz traci  charakterystyczny kontur V. Jednocześnie działanie zabiegów wpływa na spłycenie zmarszczek i ujednolicenie kolorytu twarzy. Drogą do odzyskania konturu V jest wykonywanie w/w zabiegów z zastosowaniem aktywnych molekuł gwarantujących skuteczność zabiegów. Kuracje w salonie kosmetycznym trwające od 4 do 6 tygodni dają wiec efekt dzięki wprowadzeniu przede wszystkim :
  • peptydów trój-cząsteczkowych stymulujących proces rekonstrukcji kolagenu i kwasu hialuronowego
  • lipidów wypełniających skórę i redukujących efekt grawitacyjnego opadania skóry w najgłębszych warstwach - ceramidy
  • witaminy A redukującej objawy starzenia skóry
  • bioflawonoidów hamujących proces starzenia się skóry i poprawiających krążenie
  • składników NMF silnie nawilżających naskórek
  • kwasu hialuronowego jako wypełniacza i reduktora zmarszczek
  • kollagenu
  • witaminy C

Powyższe zabiegi mają tę przewagę nad interwencją chirurgiczną-liftingiem twarzy i iniekcjami - wolumetrią twarzy, że są bezbolesne, przyjemne i zdecydowanie tańsze o wspomnianych wcześniej. Zabiegi zawsze w miłej atmosferze odstresowującej skórę, zmniejszające napięcie i zdenerwowanie jakie to zdecydowanie towarzyszy zabiegom inwazyjnym. Zdecyduj się na poprawę wyglądu dzięki pachnącym i mało inwazyjnym zabiegom kosmetycznym, których jedynym mankamentem jest długość trwania serii zabiegów i czas im poświęcony. Zdecyduj się jednak na przyjemne zabiegi rozciągnięte w czasie, ale dające efekty. Efekty stopniowe, niezauważalne dla samej siebie i bliskiego otoczenia w postaci ujędrnienia skóry, a nie napompowania w stylu botox wywołujące zaskoczenie dla otoczenia. Zamierzona poprawa owalu twarzy nie zmieni Cię w potwora z powiększonym podbródkiem, rybimi ustami czy przerośniętym nienaturalnie czołem opadającym na oczy lecz odmłodzi o 10 lat Twój wygląd, doda blasku twej skórze, rozjaśni koloryt, spłyci bruzdy i zmarszczki. Dodatkowo masz gwarancję, że te zabiegi możesz powtarzać dowolnie często, a nie jak to się ma z botoxem czy liftingiem ( przerost tkanek i nienaturalne rozciągniecie skóry - zabiegi te można wykonać maksymalnie 2 x w życiu wybierając jedną lub druga opcję).

Zapraszam na zabiegi poprawiające kontur twarzy do Centrum Regeneracji Ciała.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz