Strony

piątek, 19 grudnia 2014

Błędy w makijażu - prawidłowy makijaż.


"Wyglądasz olśniewająco!" - tak powinien brzmieć okrzyk zachwytu na nasz widok za każdym razem, gdy odchodzimy od lustra. Problem zaczyna się wtedy, gdy zamiast peanów na naszą cześć, słyszymy radosne: "ale masz ładnie pomalowane policzki", a przecież nie o "pomalowanie" tutaj chodzi.Dobry makijaż powinien wychwycić i uwydatnić to, czym kobieta może się pochwalić, ale i zamaskować pewne niedoskonałości (to trochę jak z dopasowaniem odpowiedniego stroju). Zatem co się dzieje, gdy makijaż zamiast upiększać - nie dodaje urody? Poznaj najczęstsze błędy popełniane przy wykonywaniu makijażu.

Baza - czy jest potrzebna?
Zdecydowanie tak! Baza jest początkiem i to na niej powinien opierać się cały makijaż. Najważniejszym jej zadaniem jest wygładzenie skóry i krycie niedoskonałości, a dodatkowo powinna ją rozjaśniać i chronić przed szkodliwym działaniem promieni UV. Najczęstszy błąd: brak bazy.

Dobrze dobrany podkład jest gwarancją sukcesu.
Podkład - jak go dobrać?
Głównym zadaniem podkładu jest wyrównywanie kolorytu skóry, ale i nawilżenie jej. Dobieramy go pod kątem cery jaką posiadamy, zatem jeśli nasza cera jest nieco "problematyczna" to potrzebujemy podkładu przeznaczonego właśnie dla niej nie zapominając o podstawowej dewizie: im mniej tym lepiej.
Kolor dobieramy rozprowadzając niewielką ilość podkładu na linii żuchwy (!) tak by nie odznaczał się od reszty. Nie bójmy się prosić o pomoc w doborze odpowiedniego koloru specjalisty w drogerii. Najczęstsze błędy: zbyt duża ilość podkładu i źle dobrany kolor.

Kolor korektora ma znaczenie?
Podstawową zasadą jest fakt, że jaśniejszy kolor uwypukla a ciemniejszy tuszuje. Dobierając korektor zwróćmy uwagę na jego barwę pamiętając, że:
Zielony tuszuje zaczerwienienia.
Żółty jest świetny na sińce pod oczami.
Różowy rozświetli szarą cerę z przebarwieniami.
Najczęstsze błędy: Brak korektora lub źle dobrany kolor do problemu.

Cienie do powiek - dlaczego się sypią?
Cienie do powiek podobnie jak podkład potrzebują bazy. Szczególnie wymagające są sypkie cienie, ponieważ osypują się pod oczami tworząc brzydki efekt. W tym celu oprócz bazy dobrze jest nałożyć większą warstwę pudru sypkiego pod oczy, by w razie przybrudzenia można było szybko usunąć niechciane cienie jednym ruchem pędzla. Najczęstszy błąd: Brak bazy pod cienie.

Oko bez kreski?!
Zdecydowanie nie. Kreska jest bardzo ważnym elementem makijażu, ale i bardzo ciężko jest ją poprowadzić w idealnej linii. Dlatego dobrym pomysłem jest wstępne  namalowanie linii cienkim pędzlem i cieniem, zanim przejdziesz do eyelinera.  Pamiętajmy jednak, że osoby z blisko osadzonymi, małymi i wypukłymi oczami powinny unikać kresek.
Nie przesadzajmy również z dolną kreską ponieważ optycznie "zamyka oko", więc trzeba wiedzieć kiedy możemy sobie na nią pozwolić. Najczęstsze błędy: Nierówna kreska lub źle dobrana do oka.

Kiedy maskara zmienia się w masakrę?
Dobierajmy tusz do naturalnego kształtu naszych rzęs, na rynku możemy spotkać m. in. tusze pogrubiające, podkręcające czy też wydłużające. Pamiętajmy o jednym, jeśli maskara po całym dniu kruszy się, nie rozczesuje rzęs i zostawia grudki to znak, że jej termin przydatności minął. Z tego również powodu nie warto kupować bardzo drogich tuszy ponieważ mają one krótkie daty przydatności. Najczęstszy błąd: Posklejane rzęsy, używanie przeterminowanego produktu.

Brwi - ważna oprawa oczu
Dzięki nim nasze spojrzenie nabiera głębi, są uwieńczeniem całości, ale tylko, gdy odpowiednio o nie dbamy. Wypielęgnowane i wyrównane brwi bardzo mocno wpływają na nasz wygląd, możemy je dodatkowo podkolorować kredką bądź delikatnym, koniecznie matowym (!) cieniem. Czasami lekkie "uzupełnienie" brwi daje spektakularny efekt. Najczęstsze błędy: Niewyregulowane, bądź "przerysowane" brwi.

Powiększamy usta, czyli magia konturówki
Dzięki niej możemy optycznie powiększyć bądź zmniejszyć usta, ale zawsze pamiętając o tym, by nie obrysować konturu zbyt nisko ani zbyt wysoko, zależy nam przecież na naturalnym wyglądzie. Kolor jest równie ważny, dobierajmy go do odcienia ust bądź pomadki. Najczęstsze błędy: Nie trzymanie się linii ust oraz zły dobór koloru konturówki.
Makijaż i jego rodzaje
Pamiętaj o regularnym myciu pędzelków.
Z długiej listy make-upów możemy wyróżnić m. in. biznesowe, dzienne, wieczorowe lub fotograficzne, każdy z nich jest inny i zależy od okoliczności. Więcej trendów w makijażu tutaj.

  • Dzienny powinien być średnio intensywny bądź lekki, koniecznie wykonujmy go w dziennym świetle (!)
  • Wieczorowy  (np. sylwestrowy)  to makijaż w którym powinnyśmy postawić na fantazję i mocniejsze kolory.
  • Fotograficzny jest znacznie cięższy od dziennego, ponieważ cechuje go długotrwałość.
  • Biznesowy powinien być bardziej zachowawczą wersją makijażu dziennego, czyli naturalne, matowe kolory i jak najmniejsza ilość użytych kosmetyków. Twarz ma być podkreślona, ale nieumalowana".

Główna zasada brzmi: "róbmy makijaż w takim świetle, w jakim go później będziemy nosić". Najczęstsze błędy: Źle dobrany make-up do okoliczności.

Naturalnie znaczy bez makijażu?
Zdecydowanie nie! "Jak nas widzą tak nas piszą", a w dobie dbania o urodę należy pamiętać, że nasz wizerunek opiera się przede wszystkim na wyglądzie. Kobieta, która o siebie dba, nie powinna zapominać o codziennym makijażu, wystarczy delikatne podkreślenie urody, aby czuć się pewniej i piękniej. Już sam podkład pomaga nam odpierać niekorzystny wpływ środowiska, ponieważ zawiera witaminy i filtry. Najczęstszy błąd: Brak makijażu.
bronzer i pędzel kabuki

Jak zapanować nad make-upem w ciągu dnia?
Matujące bibułki bądź puder (prasowany/sypki) powinny być obowiązkowym elementem damskiej torebki. Niestety nawet najbardziej perfekcyjny makijaż nie wygra z upływem czasu, więc powinnyśmy go kontrolować i w razie potrzeby poprawić. Odrobina różu odświeży nieco twarz, ale nie zapominajmy o systematycznym zerkaniu w lusterko. Najczęstszy błąd: Brak kontroli.

 Higiena to podstawa!
Ma tu zastosowanie stare powiedzenie "dobry zwyczaj nie pożyczaj". Kosmetyki powinny spełniać swoje role tylko w odniesieniu do właścicielki, jeśli zatem pożyczamy np. pomadkę, liczmy się z ryzykiem zarażenia opryszczką.
Ważne jest również mycie pędzli do różu czy bronzera, ponieważ oprócz całej armii bakterii, które mogą się tam znajdować, sama aplikacja kosmetyku będzie utrudniona i zamiast naturalnych podkreśleń powstaną plamy. Najczęstsze błędy: Nie mycie pędzli i pożyczanie sobie kosmetyków.

Na sam koniec - demakijaż
Nie pozwólmy, by przez brak czasu bądź zmęczenie zapominać o demakijażu i zasypiać z resztką podkładu czy tuszem na rzęsach. Z taką tendencją skóra szybciej się zestarzeje i makijaż zamiast pomagać po prostu zaszkodzi. Dlatego młody wygląd zależy również o tej prostej i nieabsorbującej czynności, która powinna wejść nam w nawyk.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz