Strony

czwartek, 10 marca 2016

Ćwiczenia mięśni twarzy - sposób na zmniejszenie zmarszczek - face fitnessKażda z nas chce wyglądać pięknie i młodo jak najdłużej. Czas niestety leci szybko, a z wraz z jego upływem starzeje się nasza cera. Poznaj ćwiczenia na mięśnie twarzy, które pozwolą ci spowolnić ten proces! Chwyć za lusterko, uśmiechnij się szeroko i już dziś rozpocznij odmładzającą gimnastykę!

Joga twarzy


Ćwiczenia twarzy to wspaniały sposób na rozluźnienie mięśni twarzy napiętych z powodu stresu, a nawet po długiej pracy przy komputerze. Ćwiczenia te zapobiegają obwisaniu policzków, kącików ust, a także tworzeniu się tzw. drugiego podbródka.

Skurcze mięśni wywołane dzięki ćwiczeniom zwiększają przepływ krwi i rozprowadzają tlen w skórze. Oprócz tego ćwiczenia stymulują sprężystość naskórka. Warto więc zapoznać się z gimnastyką twarzy, a ćwiczenia nie są trudne i nie zajmują dużo czasu. Wystarczy, że przeznaczysz na nie od 5 do 10 minut dziennie. Jak ćwiczyć?
Asana 1:
Pocałunek Marilyn Monroe.
Ułóż usta jak do pocałunku, poczuj napięcie wszystkich mięśni. Przytrzymaj chwilę... i puść. Powtórz kilka razy a następnie zacznij całować się w dłoń - tak, byś czuła wyraźnie jak pracują przy tym mięśnie twarzy.
To ćwiczenie wzmacnia mięśnie wokół ust i kształtuje je.

Asana 2:
Satchmo, czyli Louis Armstrong.
Na pewno widziałaś nieraz trębacza, a zwłaszcza jego wydęte policzki.... Zrób to samo, ale wstrzymaj oddech. A potem przemieszczaj w ustach powietrze z jednej strony na drugą. Ćwicz, aż zabraknie ci powietrza, nabierz go znowu i powtarzaj tak kilka razy.
To ćwiczenie wzmacnia policzki, zapobiega ich opadaniu i kształtuje owal twarzy.

Asana 3:
Pocałuj sufit.
Podnieś podbródek w kierunku sufitu i ...spróbuj go pocałować. Ułóż usta i wyciągaj je do góry. Napinaj przy tym mięśnie szyi. Powtórz trzy razy.
To świetne ćwiczenie na linię szyi, szczęki i mięśnie ust.


Gimnastyka twarzy


1. Palcami wskazującymi unieś brwi. Na zmianę zamykaj i otwieraj powieki. Powtarzaj 15 razy w 5 seriach. Zapobiegnie to powstawaniu kurzych łapek.
2. Po przebudzeniu i przed pójściem do łóżka - wysuwaj do przodu żuchwę i podbródek. Powtórz 50 razy. Następnie otwórz usta i przez pół minuty zataczaj żuchwą koła. Na smukłą szyję.
3. Usiądź i odchyl lekko głowę w tył. Staraj się umieścić dolną wargę ponad górną. Kiedy poczujesz napięcie mięśni szyi, wytrzymaj 10 sekund. Powtórz 5 razy, aby zapobiec wiotczeniu szyi.
4. Unieś podbródek w kierunku sufitu i wyciągnij usta, jakbyś przesyłała pocałunki. Powtórz 3 razy. Ćwiczenie pomaga ukształtować ładną linię szyi.
5. Dla wzmocnienia podbródka oprzyj go na wierzchach dłoni i naciskaj 10-15 sekund. Potwórz 10 razy.
6. Aby spłycić zmarszczki czoła, nałóż na nie krem półtłusty. Środkowym i wskazującym palcem zrób delikatny masaż od brwi ku górze.
7. Palce wskazujące połóż przy wewnętrznych końcach brwi i przyciśnij. Spróbuj zmarszczyć brwi, pokonując opór wywierany przez palce. Powtórz 5 razy, aby zapobiec tworzeniu się pionowych zmarszczek na czole.
8. Jeśli chcesz zapobiec tworzeniu się pionowych bruzd przy ustach, umieść palce wskazujące po obu stronach nosa, na wysokości kości policzkowych. Przyciśnij je mocno do skóry i zmarszcz nos 20 razy tak, jakbyś była niezadowolona.
9. Po obu stronach ust połóż palce i mocno rozciągaj je na zewnątrz. Jednocześnie próbuj ściągnąć wargi w dzióbek. Powtórz kilka razy, aby wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za opadanie kącików ust.
10. Aby poprawić sprężystość mięśni wokół warg, wymawiaj głośno i wyraźnie samogłoski a, e, i, o, u tak, jakby były jednym wyrazem.
11. Nabierz powietrze w usta i kilka razy poprzesuwaj z jednego policzka do drugiego. Pamiętaj o napinaniu mięśni. Wypuść powietrze ustami, jakbyś napełniała balonik. Powtórz dwa razy. Ćwiczenie poprawia owal twarzy.

Masaż


Po ćwiczeniach zastosuj masaż rozgrzewający. Nałóż krem lub olejek na twarz. Potrzyj skórę kolistymi ruchami. Następnie palcami obu rąk uszczypnij łuk brwiowy po 5 razy, zaczynając od jego wewnętrznej strony. W miejscach gdzie łaczy się nos z policzkami, uciśnij nos. Zacznij od góry, 5 razy. Uciśnij obszar znajdujący się na zewnątrz ust. Delikatnie poklep policzki, aby je pobudzić. Uciskaj linie na czole, miejsce wokół oczodołu, nad okiem i poniżej jego dolnej powieki. Zakończ, masując kolistymi ruchami całą twarz. Więcej czytaj tutaj.
Jeśli chcesz mieć profesjonalny masaż to zapraszam do Centrum Regeneracji Ciała na zabiegi kosmetyczne, do których dołączam masaż twarzy, szyi  i dekoltu z opracowaniem mięśni karku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz