Strony

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Mezoterapia bezigłowa czy igłowa - co skuteczniejsze?
 Grafika przedstawiająca działanie mezoterapii bezigłowej

ZASADA DZIAŁANIA MEZOTERAPII BEZIGŁOWEJJest to nowa, potwierdzona naukowo, metoda ułatwiająca przenikanie kosmetyków poprzez otwarcie kanałów przy zastosowaniu potencjałów elektrycznych oraz określonych rodzajów przebiegów. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

• najnowocześniejszy, nieinwazyjny system odmładzania skóry; walki z trądzikiem, bliznami, naczynkami, piegami i plamami;
• stosowany do odmładzania skóry, redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej;
• stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej;
• wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji.Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na udostępnieniu nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem wysokonapięciowego jednokierunkowego prądu impulsowego o częstotliwości radiowej.Zjawiska fizyczne zachodzące za pomocą ultradźwięków:

• mikromasaż - poprzez swoje działanie mechanicznie powoduje powstanie w tkankach pewnego nadciśnienia, to sprawia, że błony komórkowe stają się bardziej przepuszczalne. Dzięki temu łatwiejsze jest wydalanie produktów przemiany materii i przyswajanie ważnych składników odżywczych przez komórki. W wyraźny sposób poprawia się regeneracja komórek. Skóra i tkanka mięśniowa staje się dzięki temu zdrowsza i znacznie bardziej sprężysta. Ultradźwięki wpływają na zwiększone wchłanianie preparatów kosmetycznych w skórę. Dotyczy to nawet związków wielocząsteczkowych, które w innych warunkach nie penetrują w głąb skóry.Skojarzone działanie elekroporacji i ultradźwięków, zwiększa ilość, głębokość i równomierność wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry, niemożliwą w przypadku innych systemów dyfuzyjnych. Metoda ta gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty w redukcji zmarszczek i linii np. fałd nosowo - wargowych, "kurzych łapek”, w zabiegach liftujących, poprawiających koloryt i strukturę skóry. Jest to jedyna metoda dająca możliwość doboru koktajli zabiegowych dostosowanych do potrzeb klienta.

działanie mezoterapii na uda, dłonie, dekolt
Mezoterapia bezigłowa jest procesem bezpiecznym, ponieważ nie uszkadza błon komórkowych, a pozwala jedynie na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych. I tu najważniejsza przewaga mezoterapii bezigłowej nad igłową ( mikroigłowa, roller, pen czy ostrzykiwanie igłą i strzykawką ). Negatywne elementy mezoterapii bezigłowej to duża ilość wymaganych zabiegów i czasochłonność. Koszt niższy od mezoterapii igłowej na plus.

Przewaga tej metody podania składników aktywnych w kosmetykach  do naskórka nad sonoforezą i jonoforezą jest oczywista ponieważ jest połączeniem tych dwóch metod. Konkurencyjnym zabiegiem dla mezoterapii jest prosty zabieg jakim jest masaż kosmetyczny twarzy. Rozgrzanie naskórka poprzez ruch i ciepło rąk prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i porów naskórka. Ruchy głaskania, uciskania, oklepywania wmasowują składniki aktywne w głąb naskórka równie skutecznie co urządzenie do mezoterapii bezigłowej. Odpowiednio przeprowadzony masaż z odpowiednimi olejkami zawierającymi aktywne substancje wskazane dla odpowiadającej danemu masażowi cery będzie więc zabiegiem skutecznym i nader przyjemnym, aczkolwiek dla osiągnięcia spektakularnych efektów powtarzany być musi wielokrotnie, tak samo jak mezoterapia bezigłowa.

Poddawanie się zabiegom kosmetycznym ułatwi nam więc podjęcie decyzji w jaki sposób mamy pielęgnować naszą skórę na twarzy i na całym ciele.


  • Działania przeciwstarzeniowe z każdego rodzaju cerą rozpoczynają naszą walkę z nieubłaganym procesem starzenia się naskórka już po 25 roku życia.  Dostarczamy w tym wieku skórze głównie kwasu hialuronowego. 
  • Pobudzanie naskórka do prawidłowego funkcjonowania trwa od 30-go do 40-go roku życia. Głównie dostarczajmy preparatów z witaminą C i działajmy podczerwienią. 
  • Regeneracja i odżywianie po 40-tym roku życia. Dostarczanie organizmowi koktajli mineralnych, witaminowych, z aktywnymi składnikami pochodzenia roślinnego, z kwasami omega 3 i 6 etc. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych: masaż, peeling,  mezoterapia bezigłowa i mikroigłowa, sonoforeza, jonoforeza, RF, laser IR i inne. 


Nie sięgajmy po inwazyjne metody odmładzania tylko stosujmy kosmetyki przeciwstarzeniowe na co dzień. Dbajmy o naskórek, a proces starzenia się zostanie skutecznie spowolniony. Żadne działania nie zatrzymają tego procesu, ani mniej ani bardziej inwazyjne. Odpowiednie dbanie o naskórek pozwoli opóźnić proces starzenia by zachować długo jędrną cerę, uchroni przed przebarwieniami, pozwoli zachować ładny koloryt skóry i opóźni grawitację naskórka na całym ciele. Metody inwazyjne nie odmłodzą nas na stałe - działanie preparatów podanych pod naskórek jest czasowe i krótkotrwałe - lepszym rozwiązaniem jest dbałość o dobry wygląd i prawidłowa pielęgnacja by opóźnić proces starzenia się skóry. Utrzymanie jędrności skóry to proces łatwy i osiągalny dla każdego przeciętnie zamożnego człowieka. Poddanie się działaniu chirurga również nie rozwiązuje problemu jeśli nie będziemy prawidłowo dbać o naskórek po operacji. Skóra opadnie i powróci szybko do stanu sprzed zabiegu. Zacznijmy więc od początku :) kontakt z profesjonalnym kosmetologiem pozwoli nam zaprzyjaźnić się z naszą skóra i rozwiąże problemy skórne z jakimi się borykamy. Tylko tym sposobem zachowamy atrakcyjny wygląd skóry i jej jedwabistość w dotyku.

Zapraszam do Centrum Regeneracji Ciała! 

1 komentarz:

  1. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Natomiast warto inwestować i się szkolić w mezoterapii igłowej, coraz więcej osób decyduje się na ten zabieg, a specjalistów do wykonywania go nie ma tak wiele. Ta niezbyt częsta umiejętność może łatwo zwiększyć nasze szansę na kosmetologicznym rynku pracy. mezoterapia igłowa szkolenie to inwestycja w siebie.

    OdpowiedzUsuń