Strony

wtorek, 4 sierpnia 2015

Stylizacje paznokci część II

Zabawy ze stylizacją ciąg dalszy. Paznokcie przed pomalowaniem koniecznie należy opracować: wyciąć skórki - fałdy lateralne, odepchnąć  eponychium - skórkę na paznokciu ( nie wycinamy ! ), zmatowić, opiłować, zdezynfekować i przemyć zmywaczem by odtłuścić płytkę. Na tak przygotowany paznokieć nakładamy lakier : zwykły lub hybrydowy. Oczywiście najpierw baza, lakier, top na końcu.                                                                                                                                                  
Baza zabezpieczy płytkę paznokcia przed przebarwieniem jej przez lakier i zwiększy przyczepność lakieru. Top wysusza szybciej lakier i nadaje piękny połysk. Lakier z topem zachowuje dłużej świeżość i jest trwalszy - wytrzymalszy na uszkodzenia.


By lakier był trwały najlepiej ograniczyć kontakt z moczeniem paznokci tj. prace w wodzie wykonujemy w rękawicach gumowych.Pamiętajmy, że kształt paznokcia dobieramy nie wg mody tylko wg kształtu linii księżyca na paznokciu i tęgości, długości palców ( całej dłoni ). Im dłoń szczuplejsza i dłuższe palce tym mniej problemu jaki kształt i kolor lakieru nałożyć. Przy małych dłoniach i krótkich, grubych palcach lepiej by optycznie je wydłużyć, a nie skrócić.


Ozdoby na paznokciach raczej subtelnie ograniczamy lepiej mniej niż więcej.

 Jaka stylizacja na okazje?

Brylanciki wieczorowo, czerwienie, złoto, srebro.
Urodzinowo, imieninowo, dyskotekowo :) warto się pobawić i puścić wodze fantazji.
 Zadbajmy o dłonie: zróbmy im peeling 1 raz w tygodniu i maskę kremową. O skórki zadbajmy nakładając spowalniające ich wzrost i rozmiękczające je preparaty z kwasami AHA.


Modne kolory zawsze te klasyczne: szare, jasne brązy i beże wybieramy do pracy, a na urlop turkusy, róże, czy fluorescencyjne zielenie, żółcienie, pomarańcze.


Centrum Regeneracji Ciała zaprasza na nowoczesne stylizacje wykonane lakierami zwykłymi i hybrydowymi amerykańskiej firmy CUCCIO.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz