Strony

środa, 3 stycznia 2018

Zima w salonie kosmetycznym.

Nierówna cera, przebarwienia, blizny to już nie problem, który mogłoby się wydawać, 

że zawsze zmuszone będziemy maskować podkładem. 

 

Zima to znakomita pora roku na zastosowanie  kuracji złuszczającej, wybielającej, regeneracyjnej czy stymulacyjnej po intensywnej ekspozycji na promieniowanie UV w trakcie wakacji. Nasza skóra dużo skuteczniej się regeneruje, gdy regularnie ją złuszczamy, gdyż poprzez takie oddziaływanie motywujemy ją do pracy. Skóra jest zrewitalizowana, odmłodzona, a włókna kolagenowe pobudzone do odnowy. Jednak najistotniejszym aspektem i celem, do jakiego dążymy to usuniecie przebarwień, których nabawiłyśmy się podczas opalania. Skórę można złuszczyć chemicznie lub mechanicznie. Najczęstszymi peelingami chemicznymi stosowanymi w gabinetach kosmetycznych są peelingi na bazie kwasów: migdałowego, salicylowego, glikolowego, trójchlorooctowego. Dobieramy je w zależności od potrzeb i rodzaju skóry oraz od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Wykonujemy je w seriach, gdyż tylko wtedy uzyskujemy zadowalające efekty. Oprócz złuszczania chemicznego można zdecydować się na złuszczanie mechaniczne. W tym celu wykonuje się mikrodermabrazję.

 Mikrodermabrazja diamentowa polega na usuwaniu martwego naskórka przy użyciu głowicy pokrytej kryształkami diamentu. Intensywność musi być bezwzględnie kontrolowana i dobrana do indywidualnych potrzeb klienta. Zabieg ten powoduje pobudzenie tworzenia się nowych pełnowartościowych komórek skóry. Przesuwają sie one na powierzchnię i zastępują komórki uszkodzone.


Mikrodermabrazja korundowa działa podobnie jak diamentowa jednakże używane są tu kryształki wodorotlenku glinu, które wyrzucane są pod dużym ciśnieniem z aparatu, ścierając naskórek i docierając do głębszych warstw skóry.
Mikrodermabrazja to dopiero wierzchołek góry możliwości i… nazw brzmiących egzotycznie dla osób, które do tej pory nie interesowały się kosmetyką, co jeszcze możemy zrobić dla swojej skóry w salonie i na czym polegają te zabiegi?

Bardzo popularnym zabiegiem odmładzającym w gabinecie kosmetycznym jest mezoterapia bezigłowa, która łączy ze sobą działanie przeciwzmarszczkowe, poprawia koloryt, odżywia, modeluje sylwetkę i niweluje cellulit. W zabiegu zastosowano terapie skojarzoną polegającą na równoczesnym wykorzystaniu fali ultradźwiękowej i impulsu bodźca elektroterapeutycznego w połączeniu z koktajlem zabiegowym. Umożliwia to precyzyjne wnikanie produktów kosmetycznych do głębokich warstw skóry i stopniowe ich uwalnianie. 

 Możemy również skorzystać z peelingu kawitacyjnego, jest to zabieg wykonywany za pomocą ultradźwięków i rozproszonych kropli soli fizjologicznej. Zabieg wskazany jest przy skórach wrażliwych i delikatnych a nawet „pergaminowych”, ponieważ nie wywołuje podrażnień skóry, daje uczucie chłodu i ukojenia. Doskonale złuszcza, rozjaśnia przebarwienia, również nawilża i pozbawia skórę wszelkich bakterii. Silnie pobudza skórę do naturalnego procesu odnawiania naskórka.

Skutecznym zabiegiem idelanym w zimowy czas jest zielony peeling ziołowy dr Jadwigi Użyczyn polski peeling ziołowy Jadwiga. Zabieg można wykonać w różnych wersjach, jako średnio głęboki peeling złuszczajacy, jako maskę i jako serię zabiegów wykonywanych w odstępach co miesiąc. Działanie silnie regenerujące na naskórek. Pobudza się wytwarzanie kolagenu i elastyny w fibroblastach. Peeling stymuluje skórę do zakończenia przedłużających się stanów zapalnych odpowiedzialnych za niszczenie struktur skóry, proces starzenia skóry, przebarwienia, wiotkość, wykwity skórne, zmniejsza również rozszerzone pory i je oczyszcza.

Na podtrzymaniem efektu serii zabiegów na twarz czy pojedynczego zabiegu w okresie zimy doskonale wpływają masaże kosmetyczne twarzy, szyi i dekoltu. Półgodzinny masaż składajacy się z około 5o-ciu rodzajów chwytów ( głaskania, ugniatania, oklepywania, wibracji i jednorazowego ucisku punktów reflektorycznych ) powtórzonych około 500 razy jest przyjemnym zabiegiem relaksującym pobudzajacym silnie skórę do prawidłowego złuszczania i regeneracji. Przekrwienie naskórka wpływa na prawidłowe odżywienie skóry. Odpowiednio dobrane olejki do masażu wpływaja dodatnio na koloryt cery, kondycję i jej nawilżenie.


 W okresie zimy należy również zadbać o ciało. 


 Nie zaniedbujmy depilacji woskiem niechcianego owłosienia nóg - golenie wzmacnia zarost! Wcierajmy balsamy na cellulit, ale także preparaty wzmacniajace żyły działajace na pajączki, wenektazje i żylaki. Zastosujmy też leczenie złożonymi suplementami doustnymi z diosminą i kwercytyną. Dodatkowo zadbajmy o wzmocnienie krążenia limfatycznego  poprzez zabiegi pressoterapii. Zabieg fizykoterapeutyczny wykonywany często w salonach kosmetycznych na obrzęki kostek, kolan i na cellulit. Prawidłowa praca adipocytów po zabiegu pressoterapii utrzymuje się do okolo 5 dni. Seria 4-5 zabiegów podtrzyma sprawność komórek tłuszczowych do oczyszczania się w tym sprzyjającym dla kobiet  do pojawiania się zbędnych fałdek - czasie zimy . Wiosną łatwiej będzie pozbyć się cellulitu jeśli wykonamy ten zabieg, a także poprawimy dyskomfort ociężałych nóg - zmniejszy się dokuczliwość obrzęków. Zabieg pressoterapii spodniami uciskowymi gwarantuje odżywienie i oczyszczenie organizmu z toksyn, zapewnia poprawę krążenia limfatycznego i żylnego poprzez co zmniejszają się problemy z obrzękiem i żylakami.

 Nie czekajcie do wiosny - zimą też dbajcie o siebie!

Usunięcie znamion skórnych

Znamiona skórne to widoczne zmiany na skórze będące efektem niedoboru lub nadmiaru jednego ze składników tkankowych. Większość z nich nie wymaga usunięcia, jednak niektóre pieprzyki i znamiona mogą być niebezpieczne. Jeśli dermatolog podejmie decyzję, żeby usunąć znamię, mamy do wyboru metodę chirurgiczną lub laserową. Zabieg laserem najlepiej jest przeprowadzić przy niskim nasłonecznieniu, czyli właśnie zimą. Dodatkowo po każdym zabiegu należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi.


http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/Zabiegi-kosmetyczne-ktore-warto-zrobic-zima_37223.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.