Strony

poniedziałek, 6 lutego 2017

Plazma to uznany za najlepszy zabieg kosmetyczny w 2016 roku


Zdjęcie użytkownika Magdalena Libertowska. Na czym dokładnie polega działanie plazmy?


Urządzenie jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu.Plazmę można produkować poprzez częstotliwości radiowe, mikrofalowe lub wysoko-napięciowy prąd – stały lub zmienny. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą , dzięki np. niewielkiemu łukowi elektrycznemu, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji, czyli odparowania naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania. Ta metoda doskonale się sprawdza w usuwaniu:
  • zmarszczek palacza ;
  • jaki zmarszczek wokół uszu;
  • powoduje  uniesienie powiek co obserwujemy jako efekt „otwarcia” oka; 
  • urządzenie daje również efekt uniesienia kącika oka dzięki czemu twarz wygląda na bardziej pogodną. 


Plasma to sprzęt kosmetyczny działający dzięki zjawisku plazmy. Jest to urządzenie przeznaczone głównie do sterylizacji, ponieważ od lat jest do tego używana. Częściowo jest to spowodowane wysoką skutecznością bakteriobójczą, a częściowo łatwym dostępem plazmy do wąskich i ograniczonych, trudnodostępnych przestrzeni. Jednak w ostatnich latach rozwinęła się technologia plazmy o temperaturze aplikacji poniżej 40 C - zimna plazma atmosferyczna (CAP) - która pozwoliła na rozszerzenie zastosowań plazmy w obszarze żywych tkanek. 

W związku z powyższym urządzenie znajduje swoje zastosowanie także w leczeniu chorób skóry, większości problemów dermatologicznych oraz do walki z bakteriami. Ponadto efekt plazmy pomaga regenerować przewlekłe rany, zapewniając szybszy powrót do zdrowia. Jeśli chodzi o zastosowanie PLAZMY, wykorzystują ją także lekarze stomatolodzy m.in. do wybielania zębów.

Swój niewątpliwy sukces zawdzięcza w pewnym sensie "kosmicznej" technologii. Gazy plazmowe, a więc np. hel czy argon są od dawna wykorzystywane w chirurgii. Do tej pory chodziło głównie o koagulację tkanek. Sama energia oddziałująca na skórę poprzez emisję plazmy ma stosunkowo słabe działanie, nawet jeśli to dostarczanie odbywa się w sposób ciągły. W odróżnieniu od tego urządzenie  wytwarza impulsy plazmy azotowej, które dostarczają tkankom wystarczająco dużo energii w krótkim czasie i gwałtownie podnoszą temperaturę poszczególnych warstw skóry.


Azot jest gazem obecnym w powietrzu aż w 80%. Jest bezbarwny, bezwonny i chemicznie obojętny. Nabiera specyficznych właściwości w niewielkim podobnym do długopisu urządzeniu.

W konsekwencji gaz poddawany jest działaniu ciśnienia przez generator co powoduje wyrzut plazmy z urządzenia. Widoczne jest to w postaci żółtawego błysku. Towarzyszy temu charakterystyczny odgłos.

Pod wpływem docierających do skóry impulsów energii rozpoczyna się powolny proces tworzenia nowej warstwy skóry, który zachodzi pod naskórkiem, aż do jego warstw rozrodczych, w obszarze poddanym zabiegowi.


Zdjęcie użytkownika Magdalena Libertowska.

Po pewnym czasie stary naskórek ulega złuszczeniu (odbywa się to zazwyczaj w 3 lub 5 dobie po zabiegu - w zależności od gęstości użytej energii , zgodnie ze wskazaniami). W wyniku tego naturalnego nieco przyspieszonego procesu złuszczania zostaje odsłonięta nowo uformowana warstwa skórna. Jest ona młoda, gładka, zaróżowiona. Istniejące pierwotnie w tych obszarach przebarwienia, blizenki, zmarszczki czy inne objawy fotouszkodzeń ustępują miejsca zagęszczonej, lepiej napiętej i pięknie odbijającej światło młodszej skórze.

Proces regeneracji jest bardzo intensywny dzięki dotarciu do głębiej położonych rozrodczych warstw skóry. Ciepło emitowane wraz z plazmą azotową pobudza tworzenie nowych włókien kolagenu i elastyny, co ma znaczenie dla poprawy jędrności skóry. Proces jest rozłożony w czasie i poprawa skóry następuje stopniowo a zmiany obserwuje się na przestrzeni roku.

Można powiedzieć, że efekt uzyskuje się nie przez uszkodzenie komórek ale przez ich termiczną modyfikację. W zależności od stopnia zaawansowania zmian, lekarz stosuje odpowiednią dawkę energii. Zazwyczaj wystarczający jest jeden zabieg, w przypadku bardziej zaawansowanych zmian wystarczą 2-3 wizyty w odstępach kilkumiesięcznych. Należy nadmienić, że efektywność zabiegu jest bardzo wysoka, a możliwość zaistnienia objawów ubocznych znikoma. Ważne jest to, że zabieg nie zmienia rysów twarzy, jednocześnie ją odmładzając. Zazwyczaj czas rekonwalescencji wynosi ok. 6-10 dni.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym z użyciem kremu Emla.


Po zabiegu skóra wymaga delikatności i zachowania zasad higieny. Aplikujemy na jej powierzchnię jedynie wazelinę, delikatnie oczyszczamy, codziennie zmieniamy poszewkę na poduszce, do poprzedniej pielęgnacji wracamy po konsultacji z lekarzem. Wazelinę nakładamy aż do momentu całkowitego złuszczenia naskórka. Po tym okresie można nakładać delikatny make up. Wracamy też do codziennej aktywności, a dobry efekt będzie się wzmacniał z upływem czasu.
Plasma dzieki procesowi jonizacji wyrównuje napięcie błon komórkowych naskórka od warstwy podstawnej poprawiając tym samym jędrność skóry - to tak jakby wstrzymać proces starzenia. Zabiegi wykonywane z częstotliwością co 30-40 dni pozwalają na zahamowanie procesów starzenia skóry wpływają regenerująco na naskórek. Już po pierwszym zabiegu naskórek rozjaśnia się i wyrównuje koloryt, spłycają się zmarszczki i zmniejszają bruzdy. W trakcie przerwy pomiędzy zabiegami skóra wytwarza nowe komórki naskórka niwelując widoczne zmiany wywołane procesem starzenia - następuje wyraźnie odmłodzenie każdego dnia po zabiegu. Kolejne zabiegi likwidują zmarszczki i poprawiają kondycję skóry poprzez pobudzenie do wytwarzania kolagenu i elastyny w skórze. Koszt zabiegu zależy od czasu pracy urządzenia i ilości zastosowanego znieczulenia miejscowego. Godzina pracy - średni czas zabiegu - urządzenia to 150zł ze znieczuleniem.

Zdjęcie użytkownika Magdalena Libertowska.


Zabieg można stosować:
  •  na całą twarz
  •  a w szczególności na powieki,
  •  górną wargę, 
  • owal szyję,
  •  dekolt i 
  • ciało. 


Nie ma specjalnych zaleceń co do przygotowania do zabiegu, jednakże jego wykonanie musi być poprzedzone badaniem lekarskim, dokładnie zebranym wywiadem co do istniejących schorzeń, stosowania leków, kosmetyków, przebytych kuracji i zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala to na dobranie odpowiednich parametrów zabiegowych i uniknięcia powikłań. Pacjent musi mieć czas na zadanie nurtujących go pytań, musi uzyskać na nie satysfakcjonujące odpowiedzi co pozwoli mu podjąć świadomą zgodę na poddanie się zabiegowi. Po zabiegu warto kontynuować odpowiednią pielęgnację i mało inwazyjne zabiegi, które wzmocnią i przedłużą efekt. 

Technologia regeneracji skóry za pomocą 

systemu plazma może być łączona z innymi zabiegami

 i ma szeroki zakres zastosowań:


-wyrównanie kolorytu skóry;


-leczenie zmarszczek i głębokich bruzd;


-poprawa tekstury i elastyczności-skuteczne usuwanie blizn potrądzikowych i łagodnych zmian pigmentacyjnych;


-leczenie rogowacenia starczego, rogowacenia łojotokowego i brodawek starczych;


-bardzo skuteczny na górne i dolne powieki oraz okolicę ust;


-potwierdzone klinicznie napinanie skóry.Skuteczność urządzenia potwierdzona jest licznymi badaniami klinicznymi. Urządzenie posiada certyfikaty FDA i jest zatwierdzone dla zastosowań medycznych.


 Polecam! Zapraszam do Centrum Regeneracji Ciała na zabieg plazmy!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz