Strony

środa, 18 listopada 2015

Pielęgnacja jesienna przygotowująca skórę do zimy.







Jesienią należy przywrócić blask cerze. Przede wszystkim skupić się na pielęgnacji, która pomoże rozwiązać problemy wynikające z nadmiernej ekspozycji na słońce latem. W pierwszej kolejności polecam regularne stosowanie produktów złuszczających, za pomocą których poprawimy koloryt i nierównomierną strukturę skóry oraz przygotujemy ją do lepszego wchłaniania składników odżywczych i nawilżających.
Jeśli nasze cera nie jest zbyt wrażliwa, peeling możemy wykonać co drugi dzień.

Skóry skłonne do podrażnień powinny mieć peeling co najwyżej raz w tygodniu przy użyciu peelingu enzymatycznego, którego działanie jest o wiele łagodniejsze. Co wieczór polecam też delikatny masaż twarzy, szyi i dekoltu lekkimi kolistymi ruchami w kierunku od piersi, przez szyję w kierunku podbródka do góry i na zewnątrz - to samo cała twarz. Masaż pobudzi ukrwienie i spowoduje, że będziemy wyglądać na bardziej wypoczęte.

A jaki zabieg w salonie kosmetycznym ?



W salonie kosmetycznym warto zafundować sobie serię zabiegów opartych na peelingu enzymatycznym, masażu olejkiem z witaminami A+E lub C oraz masek z kwasem hialuronowym. Zabieg taki hartuje naskórek twarzy, szyi i dekoltu - relaksuje i uodparnia na negatywne działanie chłodu, a poprzez ćwiczenie naskórka stymuluje go do prawidłowego przyrastania. Naskórek w trakcie zabiegu zostaje prawidłowo oczyszczony, złuszczony, rozgrzany w trakcie masażu i schłodzony maską. Seria to 10 zabiegów w dwóch turach 2 x 5 tzn. 2 zabiegi w 1 i 2 tygodniu i przypominająco co 5 dni w kolejnych tygodniach. Tak przygotowana skóra nie dość, że się zahartuje  do zimy to jeszcze prawidłowo się nawilży i odmłodzi.

Moc nawilżania


Kolejnym krokiem intensywnej pielęgnacji jest codzienne nawilżanie, jest to istotne dla każdego rodzaju skóry.

 Podstawowym elementem każdego rytuału pielęgnacyjnego jest systematyczne intensywne nawilżanie, najlepiej kosmetykami zawierającymi kwas hialuronowy, który skutecznie wiąże cząsteczki wody w naskórku. Jest to ważne zarówno dla cery dochodzącej do siebie po letnich ekscesach na słońcu, jak i tej podrażnionej i przesuszonej ogrzewaniem.

Produkty z retinolem


Hitem pielęgnacyjnym tej jesieni są produkty zawierające nową generację retinoli, czyli pochodnych witaminy A. Retinol, stymulujący produkcję naturalnego kolagenu, jest powszechnie uznawany przez dermatologów za jedyny prawdziwie skuteczny składnik w walce z oznakami starzenia. Ponieważ uwrażliwia on skórę na promieniowanie UV, jesień, a zwłaszcza mało słoneczny listopad, są najlepszym okresem do ich stosowania. Produkty z retinolem pomogą odwrócić zmiany zachodzące w głębszych strukturach skóry na skutek uszkodzenia kolagenu i elastyny, wywołane m.in. ekspozycją na słońce. Szukajmy retinolu w kremach, maskach i serum do twarzy, szyi i dekoltu.

Regeneracja i odżywienie


Przygotowując skórę do zimy należy pamiętać przede wszystkim o jej zregenerowaniu i odżywieniu. W tym celu warto sięgnąć po olejki pielęgnacyjne o wysokim stężeniu składników aktywnych, dogłębnie regenerujących i wzmacniających skórę. Warto sięgnąć po olejki do twarzy, które znakomicie podniosą poziom nawilżenia skóry i poprawią jej elastyczność, stymulując jednocześnie proces regeneracji komórek. Olejki mają jeszcze jedną zaletę - przygotują skórę na nadchodzące zimowe chłody oraz dodatkowo zapewnią kompleksowe działanie przeciwstarzeniowe. Polecam olejki:

  • arganowy
  • tamanu
  • babasu
  • lniany
  • kokosowy
  • rozmarynowy
  • z drzewka herbacianego
  • macadamia
  • z pestek winogron
  • słonecznikowy
  • różany


Ciało również potrzebuje złuszczenia i nawilżenia


Peeling całego ciała jaki polecam to peeling delikatny z lawą wulkaniczną, pumeksem zmielonym. Dostarczy skórze wzmacniającej krzemionki, poprawi krążenie, złagodzi stany zapalne pleców, ramion - ogólnie dobrze wpływa na zmniejszenie podatności skóry do zapalenia okołomieszkowego np. po depilacji. Nawilżamy ciało olejkiem kokosowym lub oliwą extra virgin z dodatkiem soku z cytryny. Unikamy gorących kąpieli w wannie, raczej stymulujmy skórę prysznicem naprzemiennym, kończąc zawsze chłodnym. Ciało wycieramy energicznie wilgotnym ręcznikiem wykonujemy masaż pleców, nóg, ramion - nie osuszamy ciała dokładnie - niech samo wyschnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.