Strony

wtorek, 7 kwietnia 2015

Pielęgnacja skóry męskiej - problem po goleniu : krostki...


Stereotyp, że piękna powinna być tylko kobieta, a mężczyzna, który używa kosmetyków jest mało męski, na szczęście odchodzi w zapomnienie. Do lamusa przechodzi także przekonanie, jakoby mężczyzna nie musiał przywiązywać większej wagi do swojego wyglądu. Jakkolwiek można wybaczyć lekko zmiętą koszulę czy poluźniony krawat (w końcu moda pozwala prawie na wszystko), tak kilkudniowy zarost lub, co gorsza, zaniedbaną cerę - już zdecydowanie nie.











CIEKAWE !


Wiesz, że większości kobietom ładny zapach, zadbany ubiór oraz gładko ogolona twarz mężczyzny kojarzy się z sukcesem? Co więcej, zadbany mężczyzna to osoba zdecydowanie bardziej pewna siebie, z wiarą we własne siły i możliwości.

Oczywiście, mężczyzn przed zakupem środków pielęgnacyjnych może odstraszać ogromna różnorodność produktów na sklepowych półkach oraz brak umiejętności wyboru takiego, który sprosta oczekiwaniom oraz indywidualnym predyspozycjom skóry. Jeżeli jednak pozna się podstawy, wtedy decyzje zakupowe można skrócić do niezbędnego minimum.


PAMIĘTAJ !



Nie warto, by mężczyzna podbierał kosmetyki swojej partnerce, ponieważ jego skóra wymaga zupełnie odmiennej, specjalnej pielęgnacji. Naskórek u kobiet składa się z ok. 20 warstw komórek, tymczasem u mężczyzn - ponad dziesięciu warstw więcej, przez co skóra jest bardziej sprężysta, napięta i mniej podatna na starzenie. Skóra mężczyzn w jej głębszych warstwach zawiera więcej mięśni przywłosowych i włókien kolagenowych, stąd "damskie" kosmetyki w żaden sposób nie spełnią założonego zadania.

Pre shave


Golić się czy nie golić? Nastolatek z miękkim zarostem zdecydowanie nie powinien się golić - jest to wygodne i na dłuższą metę przy problemach z wypryskami lepiej nie zaczynać golenia lub robić to sporadycznie. Jeśli jednak już zarost jest, a pojawiają się problemy z wypryskami to należy podwyższyć higienę skóry i zakupić porządny żel do mycia twarzy, szyi i tzw. "rynien łojotokowych" na plecach i klatce piersiowej - polecam Under Twenty firmy Eris. Po umyciu koniecznie przesmarować tonikiem z tej samej serii. Przy małych problemach wystarczy tyle, przy większych stanach zapalnych i zwiększonej produkcji sebum - świecenie skóry - polecam krem matujący.

Wybieramy wodę po goleniu.


Jeśli golimy miękki zarost - wiadomo w grę wchodzi jednorazowa maszynka do golenia, zarostu nie trzeba zmiękczać. Jeśli zarost stwardnieje należy przed goleniem użyć pre shave, a po goleniu after shave. Woda czy balsam? Według uznania co lubimy, czy się smarować czy chlapać. Co jest nam wygodniejsze. Ważne by przy problemach skórnych tzn. zapalenie okołomieszkowe - jeśli występuje po goleniu mnóstwo małych białych krosteczek zastosować preparaty skierowane dla schorzenia. Przy twardym zaroście można przejść na golenie maszynką elektryczną, ale jeśli nadal są problemy skórne to najlepiej trzygłowicową, delikatną i koniecznie posiadającą system porządnej dezynfekcji ostrz! Przed goleniem koniecznie dokładnie wymyć zarost, zdezynfekować i osuszyć. Czym dezynfekować? Najlepiej wodą utlenioną lub spirytusem salicylowym.

Woda po goleniu, ze względu na zawartość alkoholu, traktowana jest jako jeden z najlepiej dezynfekujących środków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy mężczyzny po goleniu. Samo oparcie receptury na alkoholu nie stanowi jednak recepty na piękną i zadbaną cerę - liczy się bowiem jego procentowy skład. Ponieważ alkohol może działać podrażniająco i wpływać na pojawianie się zaczerwienień - należy wybierać tylko te wody, które zawierają jak najmniejsze ilości tego składnika, a jeżeli skóra jest wrażliwa - lepiej zdecydować się na łagodniejszy produkt, jakim jest balsam po goleniu.

Kiedy warto używać wód po goleniu? - Gdy zależy nam nie tylko na odświeżeniu, ale przede wszystkim zdrowej kondycji skóry, złagodzeniu podrażnień oraz zminimalizowaniu efektu czerwonej skóry po goleniu.

Wybierając wodę po goleniu należy zwrócić uwagę na dwie kwestie - zapach odpowiednio dobrany do charakteru oraz skład - tak, by pomagał w utrzymaniu efektu zdrowej i pełnej blasku skóry. Dobra woda po goleniu powinna zawierać w swoim składzie:

- Alantoinę (np. formuła Anti Redness), która wpływa łagodząco na podrażnienia i eliminuje efekt zaczerwienionej skóry.

- Aloe Vera Complex, który zapewni skórze twarzy odpowiednie nawilżenie.

- Cool Freeze Effect, dzięki któremu poczujemy chłód i orzeźwienie po goleniu.



PAMIĘTAJ !



Pierwsze objawy starzenia u kobiet widoczne są już około 30 roku życia. U mężczyzn proces ten następuje później, bo dopiero koło 40-tki. Niemniej, jeżeli skóra nie będzie odpowiednio nawilżana i pielęgnowana, oznaki starzenia mogą wystąpić o wiele wcześniej lub trudniej będzie zwalczyć ich negatywny wpływ na nasz wygląd. Odpowiednia higiena, zdrowy tryb życia i używanie preparatów stworzonych z myślą o mężczyznach, pozwolą cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem o wiele dłużej. Warto? Na pewno tak. Zaniedbana skóra objawia się błyszczeniem, zaczerwienieniem, wypryskami, czarnymi czopami, a w konsekwencji długoletnich zaniedbań pojawiają się głębokie rozszerzone pory, dzioby, blizny potrądzikowe, popękane naczynka - pajączki, przerost łuków brwiowych, policzków, nosa i brody - wyglądem starszy facet zaczyna upodobniać się do  troglodyty.

Wybieramy balsam po goleniu


Balsam po goleniu "sensitive" rekomendowany jest tym mężczyznom, którzy zmagają się z problemem wrażliwej, przesuszonej, podatnej na zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Formuła produktu została tak opracowana, by z jednej strony zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia i świeżości, a z drugiej - nie wywoływać niepotrzebnych podrażnień.

W składzie balsamu po goleniu powinniśmy znaleźć :


  • Provitamin B5, która nawilża i pielęgnuje skórę po goleniu.
  • Allantoin Complex, odżywiający skórę i łagodzący podrażnienia.
  • tymol, mentol, zapewniający odpowiedni poziom orzeźwienia i chłodu po goleniu.
  • aluminium lub łaciński glin odkażające właściwości
  • bizmut wysuszający stany zapalne
  • jod dezynfekujący
  • chlorofil odżywczy i normalizujący
  • rezorcyna normalizuje wydzielanie łoju - wnika w pory, wygładza blizny
  • kwas borowy zmiękcza naskórek, katalizujący, odkażający
  • chinoksyzol dezynfekuje
  • ichtiol gojące właściwości
  • hamamelis - oczar wirginijski nawilżający






 A co jeśli uporczywe krostki po ogoleniu i użyciu balsamu after shave się pojawiają nadal? Należy stosować balsam po każdym umyciu, aż uspokoi się zapalenie mieszków włosowych. Jeśli stwierdzimy, że balsam jest za słaby i stan zapalny nie ustępuje - pojawiają się głębokie stany zapalne tzw. wulkany bez kraterów z ropnym czopem to należy zakupić w aptece środek zawierający w/w składniki w  stężeniu 1%, 2%, 5% w zależności od tego co to jest. Ogólnie te stężenia są bezpieczne. Z gotowych aptecznych produktów polecam Atrederm, Afronis jako toniki do przecierania skóry lub Tribiotic jako punktowy preparat z antybiotykiami oraz doustnie Zincteral  uzupełniający niedobory cynku - do zakupienia bez recepty.


PAMIĘTAJ !


Balsamy po goleniu bogate w prowitaminę B5, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania komórek naskórka, wpływają korzystnie na stan nawilżenia skóry oraz łagodzą podrażniony i wysuszony naskórek, przez co skóra wygląda świeżo i zadbanie. Problemy skórne mężczyzn to trądzik pospolity, ale również trądzik różowaty - często mylony z rumieniem, zaczerwienieniem policzków i nosa - są to pierwsze objawy, pierwsze etapy trądziku różowatego. Należy zadbać o zniesienie obu problemów poprzez prawidłową pielęgnację skóry twarzy, wizyty u kosmetyczki i jeśli konieczność to u dermatologa. Drażniona goleniem skóra bardzo szybko przechodzi w głębokie stany zapalne i łatwo można doprowadzić do trądziku skupionego, ropnego rozprzestrzeniającego się na plecy, dekolt, kark, szyję, skórę głowy. Zaczerwieniona skóra broni się przed silnymi spirytusowymi wodami po goleniu poprzez wzmożone przyrastanie naskórka - przerost łuków brwiowych, czoła, nosa - twardy naskórek z wrastającymi głęboko włoskami staje sie zmorą pielęgnacji męskiej skóry. W efekcie długoletniego nieprawidłowego pielęgnowania skóry mężczyźni na czole mają głębokie bruzdy, zasinione obwódki pod oczami, popękane naczynka i widoczne pajączki na nosie, policzkach i brodzie, zaczerwienioną szyję z pogrubionym twardym, pofałdowanym naskórkiem. Skóra niezdrowo się błyszczy, jest napieta i zaogniona. Warto więc jak najszybciej zmienić swoje przyzwyczajenia do higieny ciała. Pamiętajmy, że golibroda zmiękczał zarost ręcznikiem wyparzonym we wrzątku, po goleniu również dezynfekował skórę okładem parowym, a brzytwa była ostrzona i dezynfekowana skrzętnie przed każdym goleniem.

Balsam czy woda po goleniu ?


Jeżeli skóra piecze po nałożeniu wody po goleniu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie balsam "sensitive". Jeżeli jednak ten efekt nas nie dotyczy, a zależy nam na skutecznej dezynfekcji i ukojeniu skóry - woda będzie idealnym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że skóra mężczyzn wykazuje wzmożone tendencje do wydzielania potu, przez co może stać się siedliskiem szkodliwych bakterii odpowiedzialnych za jej niezdrowy wygląd. Stąd tak istotne są właściwości dezynfekujące i odkażające wód po goleniu.

Balsam po goleniu to zdecydowanie bogatsza formuła oparta przede wszystkim na składnikach kojących i nawilżających oraz witaminach. Woda po goleniu to genialne rozwiązanie przede wszystkim dla tych mężczyzn, którzy nie mają problemów z cerą, a którym zależy na dobrym nawilżaniu twarzy, orzeźwieniu i pięknym zapachu, który utrzyma się wiele godzin w ciągu dnia. Takich bezproblemowych skór już jednak jest bardzo niewiele. Zmęczenie silnymi środkami pieniącymi daje znać pokoleniu obecnie borykającemu się z alergiami, nadwrażliwością, nadreaktywnością i całą resztą błędnych preparatów kosmetycznych jakie stosują od urodzenia matki u dzieci - hodując problemy swoim dzieciom na całe życie.

Reszta ciała


Mamy już preparaty do pielęgnacji twarzy, wkradły się na zdjęciach w serii kosmetyków żel do mycia ciała i włosów. Bezwzględnie należy stosować i nanosić krem pod oczy. Żel do higieny intymnej, krem do rąk i stóp ( dezodorant do stóp ), dezodorant na skórę pod pachami to nieodzowne środki higieny dla mężczyzny. Antyperspiranty nanosimy na wszystkie partie ciała stanowiące "tryskające źródła" potu ( pod pachami, pod kolanami, na stopy, na wnętrza dłoni, kark ).





Jakie firmy produkują męskie kosmetyki ?




Polecam: ERIS; NIVEA; LAVERA; BANDI; LOREAL; ADIDAS; stosownie do wieku i problemu skórnego.

Zapraszam wszystkich mężczyzn borykających się z problemami skórnymi  na zabiegi kosmetyczne balansujące - regulujące - normalizujące pracę naskórka. Zaległości spowodowane złą pielęgnacją można cofnąć w gabinecie kosmetycznym ( kawitacja, sonoforeza, jonoforeza ).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.