
Stres, złe nawyki, predyspozycje genetyczne i brak wpojonych zasad zadbania o paznokcie to powody zaniedbanych paznokci. Obgryzanie paznokci, łamliwość, kruchość płytki paznokcia i w efekcie obraz zniszczonych płytek na rękach to konsekwentne zaniedbanie z naszej strony. Zniszczenia można też dokonać nakładając tipsy.
Czy można przestać obgryzać paznokcie?
Czy można wzmocnić kruchą płytkę paznokcia?
Jak zapobiec łamaniu się paznokci?
Czym można zregenerować paznokcie po tipsach?

Te i wiele innych pytań rozwiązać spróbujmy w tym poście.
Otóż da się przestać straszyć brzydkimi dłońmi!
Mamy XXI wiek technologia poszła tak do przodu, że trzeba sobie zadać pytanie czy w kierunku paznokci pojawiło się coś by te odzyskały świetność? Odpowiadam więc, że są metody rekonstrukcyjne paznokci skierowane bezpośrednio do osób cierpiących na urazy spowodowane wypadkiem, chorobami ( grzybica, zanokcica, drożdżyca, onycholiza, brodawki pod paznokciowe i inne ) takie by po urazie wygląd paznokcia powrócił do obrazu sprzed choroby czy zajścia jakie go uszkodziło. Metody te zostały opracowane na lakierach wzmacniających płytkę paznokcia z możliwością odtworzenia płytki, a zasadniczo stworzenia jej warunków do prawidłowego odrośnięcia.
Regeneracja paznokci w XXI wieku

Czym są owe lakiery? Są połączeniem żelu utwardzanego w świetle UV i lakieru zawierającego kryjący niedoskonałości barwnik oraz zawierające substancje wzmacniające keratynę paznokciową - tzw. hybryda. Zapytacie po co ten barwnik? By ukryć przebarwienia paznokcia ( czarne od grzybicy i uderzenia, żółte od schorzeń somatycznych, zielone, białe etc. ). Hybrydę cechuje długotrwałe utrzymywanie się na paznokciu co daje paznokciom czas na zregenerowanie się - paznokieć przez 3 tygodnie bez żadnych manipulacji wokół niego spokojnie sobie rośnie - wzmacnia się. Nie używamy zmywaczy, nie nakładamy lakierów, płytka jest zabezpieczona przed uderzeniami jak płaszczem ochronnym, wszelkie manipulacje takimi paznokciami są niewskazane, ale i tak gdy nawet coś drapiemy czy skrobiemy płytka jest sztywniejsza i się nie ugina jak to się dzieje gdy nie jest pokryta powłoką hybrydową, a co za tym idzie regeneruje się bo nic ją nie niszczy. Technologia okazała się jednak na tyle droga, że producenci przy zainteresowaniu tylko osób dotkniętych urazami czy chorobami rozpropagowali swoje lakiery jako preparaty do długotrwałego zdobienia paznokci. Technika weszła więc jako trwałe lakiery pod nazwą hybrydy i producenci zeszli z cen przy większej produkcji. Na dziś mamy wiele firm produkujących takie lakiery pod taką właśnie roboczą ujednolicającą nazwą hybryda.
Jak się to robi ?
Rewelacyjne efekty widać na zdjęciach.
Zasady obowiązujące w trakcie kuracji!
- Nie drapiemy paznokciami niczego i nikogo :)
- Nie manipulujemy nimi :)
- Nie używamy ich do niczego bo to są nasze żywe paznokcie, a nie tipsy :)
- Po odrośnięciu paznokcia hybrydę można malować innymi kolorami zwykłych lakierów bez potrzeby jej zdejmowania :)
Po zregenerowaniu paznokci hybrydą można przestać ją nakładać.

Życzę powodzenia przy kuracji wszystkim niedowiarkom uważającym, że
NIE DA SIĘ Z TYM NIC ZROBIĆ.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.